Bilim Kurulumuz

Prof. Dr. Tufan Adıgüzel

Eğitimsel Psikoloji ve Eğitim Teknolojisi Koordinatörü

Lisans ve Yüksek Lisansını Matematik Öğretmenliği üzerine yaptı. Yüksek Lisansını bilgisayar destekli matematik eğitimi, Texas A&M Üniversitesindeki doktorasını Eğitim Teknolojileri üzerine yaparak akademik çalışmalar hazırladı. Yeditepe Üniversitesinde Öğretim ve Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladığı akademisyenlik görevini, Bahçeşehir Üniversitesinde 2011 yılından beri STEM ve uzaktan eğitim biriminin kurucusu ve koordinatörü, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı görevleriyle sürdürmektedir. Eğitim Psikolojisi, bilgisayarlı öğrenme teknolojileri, çocukların bilgisayarla eğitilmesi konularında akademik yayınları ve makaleleri bulunmaktadır.

Doç. Dr. Gülbeniz Akduman

Mutluluk Koçu

Bilgi Üniversitesi Lisansüstü Program Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde öğretim görevlisidir. 27 yıllık profesyonel iş yaşamında Topkapı Sarayı, Türk Hava Yolları, Havaş, Avea, Turkcell Superonline, Doğan Holding, TAV Holding, ATÜ ve DeFacto’nun çeşitli yöneticilik kademelerinde görev almıştır. 2000 yılından beri çalıştığı tüm kurumların bünyesinde toplam 6.570 gün, 52.560 saat yetişkin eğitimi vermiş olup, Pearson Sertifikalı Deneyimli Eğitmen olarak iç eğitmenler yetiştirmiştir. Çalışan İlişkileri Yönetimi kapsamında Türkiye’de bir ilk olan ve Harvard’da ders olarak uygulanan “Mutluluk Yönetimi” projesini özel sektörde Mutluluk departmanını bizzat kurup yöneterek hayata geçirmiş, Türkiye’nin ilk Mutluluk Müdürü ve Mutluluk Koçu olmuştur. İşletme Yönetimi alanında tamamladığı Doktora eğitiminin ardından bilgi, görgü ve deneyimlerini paylaşmak amacıyla yazarlık, bilirkişilik ve yönetim kurulu üyeliği yapmakta, İnsan Kaynakları, Örgütsel Davranış ve Havacılık Yönetimi alanlarında ders ve eğitim vermektedir.

Gülçin Aslan

Eğitim Danışmanı / Pedagog

Doğu Akdeniz Üniversitesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Pedagoji eğitimi almıştır. University of California Los Angeles’ta Eğiticinin Eğitimi programını tamamladıktan sonra, Yale University’de Çocuk ve Ergen Davranışları ve Çocuklarda Davranış Değiştirme Yöntemleri ve University of Illinois’te Yeni Öğrenme Yöntemleri ve Pedagoji eğitimlerini almıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Oyun Terapisi Eğitimini tamamlamış, öğrenmenin hayat boyu devam etmesi gerektiği ilkesiyle eğitimlerine devam etmektedir. 10 yıl öğretmenlik ve eğitmenlik yapmış ve eğitimler tasarlamıştır. 7 yıl boyunca Turkcell İletişim Hizmetleri bünyesinde bulunan Çocuğum Okulda ve Çocuğum ve Ben Servislerinin içerik sağlayıcılığı ve danışmanlık görevini üstlenmiştir. Okul öncesi çocuklar için tasarlamış olduğu Aktivite Katılımlı Dil Öğrenme Yaklaşımı ile çocukların yabancı dil öğrenmelerini kolaylaştırmıştır. Şu an okul öncesi ve okul çağındaki öğrenciler için danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı Anaokulu Kurucusu ve Pedagoglar Derneği Kurucu Başkanıdır. Öğrenme ve davranış üzerine birçok makalesi bulunmaktadır.

Mehmet Ali Doğan

Dijital Eğitim Bilimci

Eğitimcilik mesleğinde 17 yıllık tecrübesini sırasıyla öğretmen, yönetici ve akademik danışman olarak kazanmış ve bu sektördeki serüvenine bir eğitim girişimcisi olarak devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası birçok ödüller kazandı, konferans ve proje çalışmalarına katıldı. Millî Eğitim Bakanlığı ve SEBİT tarafından düzenlenen yarışma sonucunda Türkiye 3.sü oldu. Eğitimde teknoloji alanında dünyanın en büyük kuruluşu ABD merkezli ISTE tarafından Mobil Öğrenme alanında, daha sonra da aynı kuruluş tarafından eğitimde teknoloji entegrasyonu konusunda dünya çapında en iyi 10 eğitimci arasına girdi. Microsoft Uluslararası Uzman Eğitici Eğitmeni (Master Trainer) ünvanına sahiptir. Özellikle eğitimde teknoloji alanında çalışmalar yapan Mehmet Ali Doğan, Microsoft global eğitim ortağı EmpowerEDU şirketinin kurucu ortağı olarak, yurt içi ve yurtdışından çeşitli eğitim kurumlarıyla eğitim ve danışmanlık projelerine devam etmektedir. Ayrıca bir eğitim teknolojisi girişimi olan Rayz App'in kurucu ortaklığını üstlenmektedir.

Halil Eyinç

Üstün Yetenek Kaşifi

İngilizce Matematik bölümünü onur derecesi ile bitirdikten sonra 7 sene özel kurumlarda öğretmen, yönetici ve danışman pozisyonlarında görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisansa başladığı 2012 yılında, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü’nde üstün potansiyelli çocuklara farklılaştırılmış bir eğitim yapmak amacıyla Enderun Çocuk Üniversitesi’ni kurdu ve projenin eğitim programlarının düzenlenmesi, içerik ve müfredat oluşturma çalışmalarını yürüttü. Erken çocukluk döneminde dil ve matematiksel zekasının gelişimi ile alakalı olarak, California Üniversitesi’nden dünyanın önemli erken çocukluk profesörlerinden Prof. Dr. Robert Titzer ile birlikte çalışmalar yaptı ve Türkiye’nin birçok saygın üniversitesinde konferanslar düzenledi. 0-2 yaş, erken çocukluk döneminde dil ve okuma öğrenimi konusunda eğitimler ve çalışmalar yapmaktadır. Eğitim teknolojileri ve dijital dönüşüm gibi konularda sürekli araştırma ve uygulamalar yapmakta, eş zamanlı olarak Hollanda merkezli PsilabTech'in yönetici ortağı ve Rayz App'in iş geliştirme sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Esra Bayram

Yapay Zeka ve Gelişen Meslekler Koçu

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde tamamladı. Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği üzerine yaptı. Profesyonel iş hayatına Credit Lyonnais Bankası’nda Analist Yazılımcı olarak başladı. Sonrasında 18 yıl Turkcell IT departmanında veri tabanı yöneticiliğinden, veri madenciliğine uzanan görevlerde uzman olarak çalıştı. 2006 yılından itibaren CRM ve Analitik alanlarında yöneticilik kademelerinde görev aldı. 2018’de Turkcell'de Organizasyonel Gelişim’den sorumlu yönetici olarak yetenek yönetimi, performans yönetimi, kariyer mimarisi, kurumun dijital yapılanmasındaki organizasyonel dönüşümü ile ilgili projeleri yönetti. Halen Intertech’de CRM ve Karar Destek Sistemleri Lideri olarak görev yapmakta. Esra Poyraz aynı zamanda CTI’dan sertifikalı koçtur.

Ayşegül Dilaver

Eğitmen

K12 Eğitim Araştırma ve Geliştirme Vakfı Genel Müdürü ve Projeler Koordinatörü'dür. Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği üzerine yaptıktan sonra 14 yıl eğitim kurumlarında öğretmen, yönetici ve danışman olarak görev almıştır. 2016'dan bu yana iki önemli vakıf okulunun teknoloji entegrasyonunda ve öğrenimde teknoloji kullanım süreçlerinde danışmanlık ve proje koordinatörlüğü yapmıştır. Okul yönetim sistemleri yazılımı ve dijital içerik geliştirilen projelerde algoritma geliştirme, yazılım süreçlerini çıkarma ve uygulama sorumluluklarını üstlenmiştir. 2015 yılından bu yana K12 seviyesinde dijital içerik, öğrenim süreç tasarımları ve bağlantılı öğrenim materyalleri geliştirmektedir. Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi Uzaktan Yetişkin Eğitimi programında yapmaktadır.

Irmak Yaşar

Bedensel Gelişim ve Spor Koçu

Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde lisans eğitimi aldı. 2008 yılında pilates egzersizleriyle tanıştı ve Balanced Body pilates eğitmenlik programlarını tamamladı. Çeşitli stüdyo ve kulüplerde eğitmenlik yaparken, eş zamanlı olarak 9 yıl Women’s Health Türkiye dergisinde fitness editörlüğü görevini sürdürdü. Türkiye’de birçok ünlü ve başarılı sporcuyla çalışma fırsatı yakaladı. Aldığı Radyo ve Televizyon Programcılığı eğitimi ile beslenme, fitness ve wellnes üzerine çeviriler, makaleler hazırladı, söyleşiler yaptı. Dünyada ve Türkiye’de birçok spor etkinliğine katıldı. Alan Herdman Pilates’ten omurga rahatsızlıkları ve pilates üzerine eğitimler aldı. The Booty Barre eğitimlerine katıldı. Sporcular için pilates, hamilelik, osteoporoz ve omurga rahatsızlıkları üzerine çalışıyor. 2014 yılında Co Training Stüdyo’yu kurdu ve şu anda kurucu ortak olarak dersler vermeye devam ediyor. Kurumsal şirketler ve etkinliklerde pilates eğitmenliği yapıyor. Aynı zamanda Formsante dergisine yazıyor.

Nihan Yaşar

Zihin ve Bedensel Farkındalık Koçu

12 yaşında voleybol branşıyla spora başladı. Üniversite yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Dans Kulübü’nde gösteri ekibinde yer aldı. Lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde tamamladı. Bu yıllarda “Zihin- Beden Problemi” üzerine çalışmalar yaptı. Balanced Body pilates eğitmenliği programlarını başarıyla tamamladıktan sonra, 2014 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Co Training Stüdyo’da bedensel gelişim ve nefes terapisi dersleri vermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra çeşitli etkinlikler ve şirketler bünyesinde grup derslerine eğitmenlik yapıyor. Postür bozuklukları ve analizi, omurga ve eklem rahatsızlıkları rehabilitasyonu, hamilelik, osteoporoz ve nefes egzersizleri özel çalışma alanlarıdır.

Burcu Yılmaz

Beslenme ve Gelişim Koçu

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olduğu günden beri sağlık alanıyla iç içedir. Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde tamamlamış, “Polikistik Over Sendromu” üzerine tez çalışması yapmıştır. Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi ve çeşitli kliniklerde staj çalışmaları yapan Burcu Yılmaz, ayrıca “Uluslararası Gıda Güvenliği” programlarını tamamlayarak “İç Denetçi” ünvanını almıştır. Şu an halen Bistanbul Psikolojik Danışmanlık Merkezinde diyetisyen olarak hizmet vermektedir. Kolay Kampüs öğrencileri için beslenme, bedensel gelişim, gıda ve faydaları, sınav öncesi beslenme, çocuk, genç ve ergen gelişimi için besin ihtiyaçları konularında danışmanlık yapmaktadır.

Merve Cürgül

Beslenme ve Gelişim Koçu

2015 yılında Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur. 2016 yılında itibaren Merve Cürgül Bireysel ve Kurumsal Beslenme Danışmanlığı merkezinde danışanlarına hizmet vermektedir. Ayrıca Wellness Arena spor merkezinde bireysel beslenme danışmanlığı hizmetine devam etmektedir. Meslek hayatında Kardiyoloji Diyetisyenliği, Sporcu Diyetisyenliği, Anne-Çocuk Beslenmesi, Beslenme ve Psikoloji konuları başta olmak üzere birçok seminer ve kursa katılmıştır. Okullarda ve kurumlarda çocuklara ve yetişkinlere yönelik sağlıklı beslenme eğitimleri vermektedir.

Fulin Arıkan

Diksiyon ve Beden Dili Koçu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Fulin Arıkan, TRT ekranlarında uzun yıllar haber spikerliği yapan, TRT Haber ekranlarında yayınlanan Hayat Tadında programını hazırlayıp sunan, seçtiği özel konularda yaptığı programlarıyla tanınan duayen iletişimcidir. Başkent İletişim ve İstanbul Barosu da dahil olmak üzere birçok kurumda diksiyon ve beden dili eğitimleri vermektedir. Kolay Kampüs öğrencileri için etkili konuşma, nefesi doğru kullanma, etkili iletişim, sunum, diksiyon ve beden dili konularında danışmanlık yapmaktadır.

Leyla Varan Sartore

Psikolog

City University London’da psikoloji dalında lisans eğitimini tamamladı. Ardından London School of Economics’de Örgütsel Davranış dalında yüksek lisans eğitimi yaptı. Londra’da yarı zamanlı olarak Thomson Dunn danışmanlık şirketinde çalıştıktan sonra Türkiye’de finansal teknoloji sektöründe İnsan Kaynakları ve Pazarlama alanlarında 4 yıl boyunca görev aldı. Türkiye’de ve yurt dışında, hem şirketlere hem bireylere Transaksiyonel Analiz temelli eğitim ve danışmanlık vermektedir. Kolay Kampüs öğrencilerinin psikolojik gelişimi, ergenlik dönemi psikolojik destek ihtiyaçları, çocuk, ergen ve genç ebeveynliğine psikolojik yaklaşımları, mesleki gelişim ve kariyer seçimi önerileri konularında danışmanlık yapmaktadır.

Sabriye Şeker

Geleneksel Türk Sanatları Kaşifi

Kültür ve Turizm Bakanlığı minyatür sanatçısı olan Sabriye Şeker, Ord. Prof. Süheyl Ünver'in kurduğu atölyede tezhip derslerine başladıktan sonra, Topkapı Sarayı ve Sema Nakışhanesi'nde minyatür, desen ve resim eğitimleri almıştır. BASAD'da tezhip dersleri vermiş ve Şeker Sanatevi'ni açarak geleneksel sanatlar camiasına birçok öğretmen kazandırmıştır. Bakırköy'deki tüm tarihi eserlerin minyatürlerini yapan sanatçının eserleri, 2009 yılında Bakırköy Mimarlar Odası tarafından kitap olarak yayınlanmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında birçok sergi açmış, geleneksel sanatlarla ilgili yarışmalara jüri üyeliği yapmış, birçok yayında tezhip ve minyatür çalışmalarıyla yer almıştır. TRT'de "Yaşayan İnsan Hazineleri" belgeselinde yer alan santçının iki mansiyon ve bir 3.lük ödülü bulummaktadır. Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali'nde sergilenen tüm eserlerini Antalya Müzesi'ne bağışlamıştır. Halen çalışmalarını kendi atölyesi Şeker Sanatevi'nde devam ettirmektedir.

Büşra Gürbüz

Okul Öncesi Sanatsal Etkinlik Koçu

2014 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı’nda lisans eğitimini ve 2015 yılında Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. 2015-2019 yılları arasında Uğur Okulları’nda Türkiye Geneli Kültür Sanat Bölüm Başkanı ve Akademik Kurul Üyesi olarak görev yaptı. Kurum bünyesinde okul öncesi dönemden, üniversiteye kadar tüm kademelerdeki öğretmenler için hizmet içi eğitimler, seminerler ve atölye çalışmaları düzenledi. 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi “Eğitim Yönetimi ve Planlaması” Tezli Yüksek Lisans Programını tamamladı. Okul öncesi öğrenciler için kendi markası ile sanat eğitimleri ve etkinlikleri düzenlemektedir.

Y. Mimar Cavit Arıkan

Öğrenme Mekanları Mimari Danışmanı

1992 yılında DEU Mimarlık fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını ODTU'de tamamladı. Tasarım ofislerinde konut ve otel projeleri üzerine çalıştı. Adnan Saygun Opera Binası proje yarışmasını kazanan ekip içerisinde yer aldı. Yurt içi ve yurt dışında birçok inşaat projesini hayata geçirdi. Accor, Hilton gibi global zincirlerin sayısız otel projesinde yer aldı. Uluslararası standartları ve deneyimini danışmanlık verdiği projelere aktarmaya devam eden Arıkan, Kolay Kampüs öğrencilerine ergonomik ve etkili çalışma ortamları yaratma, mekan algısı, doğru ışık ve renk seçimi konularında danışmanlık yapmaktadır.