Ezberleme teknikleri, gelecekteki eylemi etkilemek amacıyla zaman içinde bilgi işleminin tutulmasını kolaylaştıran stratejilerdir.


Pek çok insan "fotografik hafızaya" sahip olmanın sadece genetik olarak kutsanmış olanlara ayrılmış bir başarı olduğunu düşünse de bu doğru değil.


Erkenden kalkmak ve çalışmaya başlamak her zaman daha verimli görülmektedir. Fakat bazı insanlar bunun yerine gecenin geç vakitlerinde çok daha verimli işler başarmaktadır.

Biriyle tanıştınız fakat bir süre sonra adını unuttunuz, büyük bir toplantıdasınız ve konuşma sırası sizde, ancak hayati bilgiler aklınızdan çıktı.Bazı kararlar o kadar basittir ki, onları verdiğinizin farkına bile varmayabilirsiniz. Diğerleri ise zaman alıcıdır, yüksek risklidir ve sizi endişeli hissettirebilir.


Kariyerinize yeni başladığınızda, beş veya 10 yıl sonrasını düşünmek çok zor görünebilir. Ancak hedefler belirlemek aslında yeni bir başlangıçla gelen stresi aşmanın harika bir yoludur.

Kişisel gelişim, bir kişinin yeteneklerini, potansiyelini, istihdam edilebilirliğini, bilincini ve hayallerini gerçekleştirme, zenginlik yaratma yeteneğini geliştiren faaliyetleri ifade eder.


Günümüzde, herhangi bir işe odaklanmak eskisinden çok daha zordur. Çünkü teknolojinin gelişimi ve fiziksel ortamların değişimi binlerce dikkat dağıtıcı unsur içeriyor.


Ezber

İnsanoğlunun günümüz gelişimine en çok katkıda bulunan bilim dallarından birisi de matematiktir. Matematik sayesinde dünya, evren ve hatta kâinat daha anlaşılır bir hale gelmiştir.