Yks'nin Açılımı Nedir?

YKS’nin açılımı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır. Yükseköğretim (üniversite) programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilebilmeleri amacıyla, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavdır. Adaylar üniversite sınavında 3 oturum arasından başvuru yaptıklarına gireceklerdir.

Ayt Sınavı Nedir?

AYT sınavları üniversite sınavına girecek olan kişilerin katıldıkları sınavın ikinci oturumu olarak ifade edilmektedir. Üniversite sınavına katılarak TYT sınavını başarılı bir şekilde tamamlayanlar sınavın ikinci oturumu olan AYT'ye girmeye hak kazanırlar.


Avukat Olmak

Avukat olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir sorusu bu mesleğe ilgi duyanların sıkça yönelttikleri sorulardan birisi olmaktadır. Avukatlık mesleğini yapmak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konu da hangi derslerde başarılı olmak gerektiğidir.


Biyoloji Dersi

Fen bilimleri alanı içinde yer alan biyoloji dersi, sadece ezbere dayalı bir ders değildir. Aynı zamanda da grafik, tablo ve şekilleri yorumlama becerisi de gerektiren önemli bir derstir.Coğrafya Dersi

Organizasyon ve bilgilenme coğrafi bilgileri hatırlamanın anahtarıdır. Söz konusu ezber dersleri olduğunda geliştireceğiniz pek çok taktik konu hakkında daha verimli olmanızı sağlar. Her gün konu hakkında biraz olsun çalışmak bilgilerin pekişmesini sağlayacaktır.

Dikkat Dağınıklığı

Günümüzde dikkat dağınıklığı yaşayan çok sayıda kişi vardır. Dikkat dağınıklığının birçok nedeni vardır. Dikkat dağınıklığı yaşayan kişiler yaptıkları işlere konsantre olamazlar. Tabi dikkat dağınıklığı önlenebilen bir rahatsızlıktır. Çeşitli yöntemler ile dikkat dağınıklığından kurtulabilirsiniz.

Doktor Olmak

Öğrencilerin hayali olan doktorluk mesleğinde başarı en önemli unsurdur. En zor meslekler arasında yer alan doktorluk için özellikle fen bilimleri ve matematik dersinde başarılı olmak çok önemlidir. Tıp okumak isteyen birisi neredeyse tüm derslerde önemli bir başarı elde etmek zorundadır.

Edebiyat Dersi

Edebiyat dersine çalışma tekniklerinin doğru bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Eşit ağırlık ve sözel bölümde eğitim gören öğrencilerin edebiyat derslerini iyice kavraması gerekir. Edebiyat dersine çalışırken öncelikle hedef belirlenmesi çok önem taşımaktadır.

Fizik Dersi

Fizik dersine çalışırken doğru teknikler kullanılmalıdır. Branş dersleri arasında en zor olanlardan birisi de fizik dersidir. Fizik derslerinde başarılı olmak için matematik dersini de iyi bir şekilde bilmek gerekir. Özellikle bu ders ezberci değil yorumcu olarak yapılmaktadır. Fizik dersinde mantık anlaşılmalıdır.

İnternet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.