Öğrenme Ağacımız

Öğrenme Ağacımız Nasıl Doğdu? “Nasıl Öğreniyoruz?

Eğitim, yaşamımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor. Eğitim yolculuğumuzda en önemli şey doğru ve hızlı bilgiye kolayca ulaşabilmek. Ancak bunu yapabilmek, yaparken keyif alabilmek giderek zorlaşıyor.

Öğrenmek herkes için farklı bir deneyim. Parmak izlerimizin birbirine benzememesi gibi öğrenme yöntemlerimiz de birbirine benzemiyor. Kimimiz izleyerek öğrenebilirken kimimiz okuyarak öğrenebiliyoruz. Bazen aynı bilgiyi tekrar etme ihtiyacı duyabiliyor ya da bir seferde algılayıp öğrenmeyi tamamlayabiliyoruz.

“Bebek, çocuk, genç, yetişkin öğrenmesini nasıl kolaylaştırabiliriz?”, “Eğitimi sıkıcılıktan kurtarıp, nasıl eğlenceli hale getirebiliriz?”, “Ebeveynlere, anne-babalara, çocuklarının eğitiminde endişe duymadan, içlerinin rahat edebileceği bir eğitim dünyasını nasıl sunabiliriz?” soruları bizi Kolay Kampüs’ün öğrenme ağacını geliştirmeye yöneltti.

Biliyoruz ki; beyin her şeyi öğrenir, eğitimde yöntem ve tekrar önemlidir!


Kişiye Özel Eğitim

Kolay Kampüs, alışılagelmiş öğrenme ve öğretme yöntemlerinin aksine, bireylerin ihtiyacı olan bilgileri onların öğrenme yöntemlerine göre sunan bir eğitim platformudur. Her bireyin öğrenme yolunu bilimsel testlerle algılayan, yapay zekâ teknolojisi ile analiz eden ve sistem içerisindeki uygun eğitim içerikleri ile sürekli besleyen bir yapıya sahiptir. Öğrencilerin öğrenme alışkanlıklarını anlamanın yanı sıra, ebeveynlerin çocukları için doğru eğitim yolunu bulmalarına destek olabilmek için tasarlanmıştır. Kolay Kampüs sistemi ile eğitim alacak kişinin eksikleri ve öğrenme yöntemi belirlenir, bu sayede karşısına sadece eksiklerini kolayca tamamlayabileceği içerikler, onun en rahat öğrenebileceği formatta sunulur.
Kolay Kampüs kullanıcıları 3 temel adımda kendi öğrenme yollarını belirleyebilirler.

1. Öğrenme Gücünü Keşfet!

Kolay Kampüs’te her yaş grubu için özel olarak hazırlanmış bilimsel testler, ücretsiz olarak uygulanır. Bu bilimsel testler sonucunda bireyler hangi alanda nasıl bir bilgiye ihtiyaçları olduğunu gözlemleme fırsatı bulurlar. Matematiksel Hafıza Testi, Sezgisel Hafıza Testi, Mesleki İlgi ve Kariyer Testi sonucunda bireylerin, sözel, sayısal, görsel, mantık, bellek ve dikkat gibi bilimsel alanlardaki durumları raporlanır.

2. Öğrenmeni Tamamla!

Bireyler platform içerisinde kendi yaş ve ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri tamamlayıcı eğitimlerin yanı sıra yapay zekâ sistemi tarafından önerilen eğitim içeriklerini de kullanabilirler. Yapay zekâ sisteminin öneride bulunacağı eğitim içerikleri, platform içerisinde uygulanan 3 temel teste göre önerilmektedir. Doğru eğitim modeli ve içerik önerileri ile verimli zaman kullanımı, hızlı bilgi erişimi ve sonuç odaklı bir öğrenme yolu çizilir.

3. Hedefine Ulaş!

Kolay Kampüs eğitim içeriklerinin temel amacı, bireyleri doğru öğrenme yolu ile hedeflerine kolayca ulaştırmaktır. Farklı alanlardaki uzman bilim kurulu üyelerimizin değerlendirmelerinden geçen eğitim içeriklerimiz ile bireylerin eğitim eksiklerini tamamlayarak, akademik ve sosyal alandaki hedeflerine ulaşmaları ve başarılarını artırmaları sağlanmaktadır.