kolay kampüsile kendine özel çalışma programıyla
kolayca öğren
Tüm Paketler
kampüs blog

Sorular Nefesinizi Kesmesin! Nefes Teknikleriyle Sınav Stresi Nasıl Yönetilir?

Sınava birkaç gün kala yapabileceğiniz en iyi şey nefes teknikleriyle sınav stresinizi yönetmek olur. Elinizden geleni yaptınız. Artık nefes nefese kalma değil, sakinleşme vakti! Kolay Kampüs Zihin ve Bedensel Farkındalık Koçu Nihan Yaşar, kendi kendinize kolaylıkla uygulayabileceğiniz nefes egzersizlerini paylaşıyor.

Devamını Oku

Sınavda Dikkat Edilecek Konular Neler?

Kolay Kampüs Üstün Yetenek Kaşifi Halil Eyinç, LGS ve YKS sınavlarında dikkat edilmesi gereken konuları cevapladı. Sınavda en çok hangi hatalar yapılıyor? Bu hatalardan kaçınmak için neler yapılmalı? Sınavda başarıyı artıracak yöntemler nelerdir? Sınavda zaman kazandıracak yöntemler nelerdir? Paragraf ve problem sorularını çözmenin bir taktiği var mıdır?

Devamını Oku

Sınava Hazırlık Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı?

Uzun ve yorucu bir süreç olan sınava hazırlık döneminde her besin grubunun çeşitlendirilerek yeterli ve dengeli olarak tüketilmesi kan şekerinin düzenlenmesine, bağışıklığın güçlenmesine, dikkat dağınıklığının ve stresin azalmasına, motivasyonun artmasına yardımcı olarak sınav başarısını artırmaktadır. İşte Kolay Kampüs Beslenme ve Gelişim Koçu Merve Cürgül’den sınava hazırlık dönemi için beslenme önerileri:

Devamını Oku